0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQ

Regjistrohen 588 raste të reja me Kovid-19, 26 të shëruar dhe tetë viktima

Sipas të dhënave të Institutit për Shëndet Publik, në 24 orët e fundit janë bërë   5.809 testime, janë regjistruar 588 raste të reja me Kovid-19:  Shkup  – 230, Tetovë – 101, Gostivar – 82, Kërçovë  – 48, Dibër – 17, Ohër dhe Strumicë – nga 16, Kumanovë  – 15, Strugë  – 11, Manastir  – 8, Kavadar  dhe Sveti Nikollë  – nga 6, Radovish dhe Berovë  – nga 5, Veles dhe Vallandovë  –  nga  4, Shtip dhe Vinicë –  nga 3, Resnjë dhe Makedonski Brod  – nga 2, Prilep, Koçan, Demir Kapi dhe Pehçevë –  nga 1. Janë regjistruar 26 pacientë të shëruar nga: Shkupi – 8, Tetova  – 6, Gostivari  – 4, Kumanova, Manastiri dhe Berova  – nga 2, Kërçova dhe Vallandova - nga 1.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle