0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Regjistrohen 413 raste të reja me Kovid-19, nëntë viktima dhe 309 të shëruar

Konform të dhënave të Institutit për Shëndet Publik (ISHP) në 24 orët e fundit janë bërë 3.025 testime, ndërsa janë regjistruar 413 raste të reja me Kovid-19 edhe atë: Shkup - 205, Kumanovë - 37, Veles - 20, Prilep - 19, Manastir - 15, Shtip - 14, Kavadar - 12, Probishtip - 9, Tetovë, Ohër dhe Gjevgjeli - nga 8, Kërçovë dhe Koçan - 7, Strumicë - 6, Sveti Nikollë, Kriva Pallankë dhe Dellçevë - 5, Makedonska Kamenicë - 4, Strugë, Negotinë, Radovish dhe Kratovë - 3, Bogdanci dhe Demir Hisar - 2, Gostivar, Berovë dhe Pehçevë – nga 1.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle