0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Regjistrohen 399 raste të reja me Kovid-19, 17 viktima dhe 1.348 të shëruar

Konform të dhënave të Institutit për Shëndet Publik (ISHP) në 24 orët e fundit janë bërë gjithsej 3.337 testime, ndërsa janë regjistruar 399 raste të reja me Kovid-19: Shkup 197, Kumanovë - 49, Tetovë - 15, Koçan - 14, Manastir - 13, Kavadar - 11, Veles dhe Kriva Pallanka - 10, Strumicë - 8, Shtip, Kërçovë, Gjevgjeli dhe Kratovë - 6, Resnjë, Radovish, Probishtip dhe Vallandovë - 5, Prilep - 4, Gostivar, Ohër, Bogdanci dhe Makedonska Kamenicë - 3, Negotinë, Sveti Nikollë dhe Vinicë – nga 2, Strugë, Dibër, Berovë, Makedonski Brod, Demir Hisar dhe Pehçevë - nga 1.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle