0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Regjistrohen 378 raste të reja me Kovid-19, 25 të shëruar, një pacient i vdekur

Konform të dhënave të Institutit për Shëndet Publik  (ISHP) në 24 orët e fundit janë bërë 7.647 testime, ndërsa janë regjistruar 378 raste të reja me Kovid-19: Shkup - 118, Tetovë - 114, Gostivar - 51, Kërçovë - 20, Kumanovë - 18, Strumicë - 16, Manastir dhe Ohër – nga 9, Kavadar - 6, Veles - 4, Koçan - 3, Strugë dhe Radovish – nga 2, Prilep, Shtip, Resnjë, Berovë, Vinicë dhe Makedonski Brodi - 1. Janë regjistruar 25 pacientë të shëruar nga: Shkupi - 11, Tetova - 7, Kumanova - 4, Manastiri, Gostivari dhe Kavadari - 1. Një person u raportua i vdekur nga Shkupi (71). Ka vdekur në kushte spitalore, kumtoi Ministria e Shëndetësisë.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle