0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Regjistrohen 296 raste të reja me Kovid-19, 109 pacientë të shëruar dhe tetë të vdekur

Sipas të dhënave nga Instituti i Shëndetit Publik, gjatë 24 orëve të kaluara janë kryer 3.480 teste, dhe janë regjistruar 296 raste të reja me Kovid-19 edhe atë në: Shkup - 143, Gostivar - 60, Kërçovë - 23, Strumicë - 11, Shtip - 10, Tetovë - 9, Kumanovë - 8, Strugë - 6, Ohër - 5, Prilep, Radovish dhe Dibër - nga 3 tek secila, Manastir, Koçan, Negotinë dhe Probishtip - nga 2 tek secila, Veles, Kavadar, Vinicë dhe Kratovë – nga 1 tek secila.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle