0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Regjistrohen 16 raste të reja me Kovid-19, katër të shëruar, nuk ka të vdekur

 – Sipas të dhënave të Institutit të Shëndetit Publik, gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 2.873 teste, ndërsa janë regjistruar 16 raste të reja me Kovid-19, edhe atë në Tetovë – 4, Shkup dhe Strumicë – nga 3, Kumanovë – 2, Prilep, Gostivar, Ohër dhe Strugë – nga  1. U regjistruan katër pacientë të shëruar prej të cilëve dy nga Shkupi dhe nga një Kumanova dhe Kratova. Nuk janë regjistruar pacientë të vdekur, njoftoi Ministria e Shëndetësisë.

Shkup, 6 korrik 2021 (MIA) – Sipas të dhënave të Institutit të Shëndetit Publik, gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 2.873 teste, ndërsa janë regjistruar 16 raste të reja me Kovid-19, edhe atë në Tetovë – 4, Shkup dhe Strumicë – nga 3, Kumanovë – 2, Prilep, Gostivar, Ohër dhe Strugë – nga  1. U regjistruan katër pacientë të shëruar prej të cilëve dy nga Shkupi dhe nga një Kumanova dhe Kratova. Nuk janë regjistruar pacientë të vdekur, njoftoi Ministria e Shëndetësisë.

Janë bërë 2,873 teste përmes: ISHP-118, QSHP Shkup-20, QSHP Manastir-30, QSHP Prilep-63, QSHP Tetovë-19, QSHP Kumanovë-13, Klinika për Sëmundje Infektive dhe Gjendje Febrile-0, Mjekësia Ligjore-1, spital laboratorik Kozle-0, KU Pulmologji me alergologji 1, SPQ 8 Shtatori -8, Instituti i Mikrobiologjisë-14, ASHAM-0, Zhan Mitrev (Filipi i Dytë) -65, Avicenna-193, Biotek-138, Sistina-80 , laboratori Laor-122, Sinlab-63, Remedika-15, Fertiliti-18, Genea-1, Nikob lab-457, VFV Medical-35, IPSH dhe IPSH (test i shpejtë) – gjithsej 1399.

Deri më tani në vend janë bërë gjithsej 894.904 teste për Kovid-19.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar në vend që nga fillimi i epidemisë është 155.732,  numri i pacientëve të shëruar është 150.104, i të vdekurve është 5.486, ndërsa i rasteve aktive është 142.

Sipas analizave epidemiologjike për momentin, shpërndarja nëpër qytet është si në vijim:

 • Shkup 68685, Aktiv 55
 • Kumanovë 8884, Aktiv 11
 • Prilep 8328, Aktiv 6
 • Tetovë 7257, Aktiv 18
 • Manastir 6309, Aktiv 5
 • Veles 5474, Aktiv 2
 • Gostivar 5183, Aktiv 2
 • Kavadar 5155, Aktiv 2
 • Ohër 5020, Aktivi 10
 • Shtip 4960, Aktiv 0
 • Strumicë 4123, Aktiv 9
 • Strugë 2982, Aktiv 1
 • Koçan 2792, Aktiv 0
 • Kërçovë 2600, Aktiv 14
 • Gjevgjeli 2195, Aktiv 0
 • Negotinë 2184, Aktiv 0
 • Sveti Nikollë 1524, Aktiv 0
 • Resnjë 1234, Aktiv 0
 • Kriva Pallankë 1227, Aktivi 2
 • Radovish 1161, Aktiv 0
 • Berovë 1032, Aktiv 3
 • Dellçevë 973, Aktiv 0
 • Dibër 942, Aktiv 1
 • Vinicë 886, Aktiv 0
 • Probishtip 789, Aktiv 0
 • Vallandovë 667, Aktiv 0
 • Bogdanci 494, Aktiv 0
 • Krushevë 490, Aktiv 0
 • Demir Hisar 400, Aktiv 0
 • Demir Kapi 396, Aktiv 0
 • Kratovë 377, Aktiv 0
 • Makedonski Brod 359, Aktiv 0
 • Pehçevë 269, Aktiv 1
 • Makedonska Kamenicë 249, Aktiv 0
 • Dojran 132, Aktiv 0. fc/

Butoni Kthehu në krye
Mbylle