0_Maqedoni.Portal SQPolitikë SQShoqëri SQ

Refuzohet kërkesa e Prokurorisë për zëvendësim në paraburgim efektiv për dyshuarin në lëndën “Furnizim të paligjshëm të softuerit”

Gjykatësi i procedurës paraprake, dhe më pas Këshilli Penal, solli vendim me të cilin e refuzon si të pabazë kërkesën e prokurorit për të zëvendësuar masën e arrestit shtëpiak me masë të paraburgimit efektiv për të dyshuarin D.R. në lidhje me rastin e "Furnizimit të paligjshëm të softverit", kumtoi Gjykata Themelore Penale Shkup.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle