Botë SQBotë.Portal SQ

Rebelët e FARK-ut kanë rekrutuar më shumë se 18.000 fëmijë

Ish -grupi gueril kolumbian FARK ka rekrutuar 18.000 djem dhe vajza të mitur në mes periudhës 1996 dhe 2016, kumtoi gjykata pas konfliktit për Juridiksion Special për Paqe (JEP).

Butoni Kthehu në krye
Mbylle