0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQKorrespondentë BotëMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Reagime politike në Greqi për dorëheqjen e paralajmëruar të Zaevit

Pas dorëheqjes së paralajmëruar të kryeministrit Zoran Zaev, Athina zyrtare, edhe pse nuk i komenton ngjarjet e brendshme, porosit se shtet kanë vazhdimësi dhe janë të obliguar nga marrëveshjet e nënshkruara ndërsa ndryshimi eventual i qëndrimit do të krijonte probleme në rrugën e Maqedonisë së Veriut drejt BE-së, ndërsa anëtarët e SYRIZË-s në opozitë japin kritika për qëndrimin e Qeverisë aktuale greke dhe e theksojnë rëndësinë e Marrëveshjes së Prespës, njofton korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle