0_Maqedoni.Portal SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQTekste origjinale SQ

Reagim i SPGPM-së: Institucionet të mos e rrezikojnë shëndetin e ekipeve gazetareske

Sindikata e pavarur e gazetarëve dhe punonjësve mediatik (SPGPM) reagon ashpër ndaj organizimit të sotëm të ngjarjes në Arkivin shtetëror të RMV-së dhe deklaratës me atë rast të dhënë nga zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi, me ç'rast nuk janë siguruar kushte adekuate për ndjekje të ngjarjes për ekipet mediatike, e të cilat nga organizuesi ishin ftuar ta ndjekin. SPGPM posaçërisht reagon ndaj faktit  që institucionet të cilat e organizuan ngjarjen, nuk ishin respektuar masa për mbrojtje nga kovid-19.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle