0_Maqedoni.Portal SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Reagim i SPGPM-së dhe SHGM-së për shkarkimin e gjashtë punonjësve televizivë

Sindikata e Pavarur e Gazetarëve dhe Punonjësve Medial (SPGPM) dhe Shoqata e Gazetarëve të Maqedonisë (SHGM) sot në konferencë për media kanë reaguar ndaj vendimit të drejtorit të Televizionit “Alfa” për shkarkimin e gjashtë punëtorëve, anëtarë të sindikatës, duke përfshirë një nga përfaqësuesit sindikal të SPGPM-së në këtë medium.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle