Evropë SQEvropë.Portal SQ

Rasti i parë i llojit të ri të Afrikës Jugore të koronavirusit në Belgjikë

Është identifikuar rasti i parë i llojit Nu në Belgjikë, kumtuan spitalet. Lloji B.1.1.529 fillimisht është detektuar në Afrikën e Jugut dhe njihet me emrin Nu ka kapacitet shumë të shpejtë të riprodhimit dhe është tani më i pranishëm në shumë vende.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle