0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Raste aktive me KOVID-19 mbi 9000 në vend, numri i të infektuarve në botë tejkaloi 300 milionë

Janë tejkaluar nëntë mijë (9539) raste aktive me KOVID-19 në vend me 632 rastet e reja të konfirmuara në statistikën e djeshme për 24 orët e fundit. Mbi gjysma e rasteve aktive përkatësisht 5558 janë në Shkup. Numra treshifrorë të të infektuarve për momentin kanë edhe 12 qytete, më së shumti në Manastir - 755 dhe Prilep - 546, ndërsa mbi 300 raste aktive ka në Ohër - 396 dhe Kavadar - 301.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle