0_Maqedoni.Portal SQ0_Slajder SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQTemë SQ

Raportimi sensacional mbi aksidentet dhe tragjeditë, një kërcënim për shëndetin mendor dhe besimin në institucione

Përjetimi i një aksidenti ose tragjedie është stresues në vetvete, dhe raportimi sensacional mbi to i ekspozon ata që janë prekur në një stress të zgjatur dhe ndikon në shëndetin e tyre mendor, si dhe në besimin në institucionet. Kur ndodh humbja e një personi të dashur, dhimbja emocionale e të dashurve është e madhe dhe kur rasti paraqitet përmes prizmit joetik të mediave, ai merr një dimension edhe më të ndjeshëm.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle