0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Raporti i KE-së për progresin e Maqedonisë së Veriut: Vendi e ruajti rrjedhën e vazhdueshme dhe të vendosur të reformave

Komisioni Evropian sot e miratoi Paketën për zgjerim 2021 së bashku me raportet për progresin e gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor përfshirë edhe për Maqedoninë e Veriut. Në Raportin i cili u prezentua sot pasdite në Parlamentin Evropian në Strasburg, Komisioni Evropian e kritikoi bllokimin për fillimin e negociatave dhe është i kënaqur që Maqedonia e Veriut vazhdon t'i përmbushë kriteret për anëtarësim në BE dhe që autoritetet tregojnë orientim të qartë proevropian.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle