0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQShoqëri SQ

Raporti i KB-së: Bullgaria ka për obligim t’i mbrojë të drejtat e pakicës maqedonase

Bullgaria ka për obligim t'i respektojë të drejtat e pakicave dhe të sigurojë që askush të mos diskriminohet në bazë të identitetit të tyre të zgjedhur të lirë, kumtuan për "Zërin e Amerikës" nga Zyra për të drejtat e njeriut të Kombeve të Bashkuara në kërkesë për ta komentuar kushtin e Bullgarisë që të përfshihen bullgarët në Kushtetutën e Maqedonisë së Veriut, ndërsa kundër saj ekzistojnë 14 aktgjykime të Gjykatës në Strasburg për shkeljen e të drejtave të pakicës maqedonase në territorin e saj.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle