Botë SQBotë.Portal SQ

Raport: Në vitin 2020 në Siri është regjistruar numri më i madh i viktimave nga minat tokësore

- Vitin e kaluar Siria e mbërriti Afganistanin si vend me numrin më të madh të viktimave të regjistruara nga mina kundërkëmbësorike dhe mjete të pashpërthyera, njoftoi sot Grupi i monitorimit për mina tokësore dhe municion kaset (Landmine and Cluster Munition Monitor).

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle