0_Maqedoni.Portal SQBallkan SQBallkan.portal SQPolitikë SQSvet.Slajder SQ

Rama: Samiti në Shqipëri është shenjë e rolit stabilizues të cilin e kemi në rajon, BE-ja është këtu për ne

- Në konferencën e përbashkët për media me Ursula fon der Lajenin dhe Sharl Mishelin, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama tha se kjo është hera e parë që BE-ja të largohet nga kufijtë e BE-së që të mbajë samit, ndërsa një gjë e tillë por ndodh në Shqipëri, duke shtuar se Këshilli i Evropës është avokat për rajonin e Ballkanit Perëndimor.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle