Ballkan SQBallkan.portal SQ

Rama: Nuk është përgjegjësi apo e drejta ime ta bind Kosovën të jetë pjesë e “Ballkani i Hapur”

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i pyetur nga gazetarët shqiptarë të pranishëm në samitin e Beogradit nëse do të përpiqet ta bindë Kosovën që të bëhet pjesë e “Ballkanit të Hapur”, tha se nuk është e drejtë dhe përgjegjësi e tij dhe se mospajtimi me këtë iniciativë nuk ndikon në marrëdhënien e veçantë që ka Shqipëria me Kosovën, transmeton Ora Njuz.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle