0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQKorrespondentë MaqedoniKultura.Slajder SQKulturë SQKulturë.Portal SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQShoqëri SQ

Rajoni i Ohrit e ruajti statusin e Trashëgimisë botërore kulturore dhe natyrore të UNESKO-s

Komiteti për Trashëgimi botërore pranë Organizatës së KB-së për arsim, shkencë dhe kulturë në sesionin e 44-t plenar që po mbahet në Kinë sot solli vendim që Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë t’u jepet afat shtesë për të vepruar në pajtim me rekomandimet e Misioneve reactive të UNESKO-s, me çka Rajoni I Ohrit është zhvendosur në Listën e Pasurive botërore kulturore dhe natyrore në rrezik.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle