Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Radevi i përfundoi konsultimet për formimin e qeverisë së re bullgare

- Presidenti i Bullgarisë, Rumen Radev e përfundoi raundin dyditor të konsultimeve në lidhje me dorëzimin e mandatit për qeveri të re partive parlamentare në vend. Ai sot i priti përfaqësuesit e dy forcave të tjera politike të cilët negociojnë për koalicion - partia "Ekziston popull i tillë" dhe "Bullgaria Demokratike".

Butoni Kthehu në krye
Mbylle