0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Radev – Zaev: Dialogu në nivel të lartë është i rëndësishëm për ndërtimin e besimit dhe zgjidhjes së çështjeve kontestuese

Dialogu në nivel të lartë është i rëndësishëm për ndërtimin e besimit dhe tejkalimit të çështjeve kontestuese në marrëdhëniet ndërmjet Bullgarisë dhe Republikës së Maqedonisë së Veriut. Ky është qëndrimi i përbashkët i presidentit të Bullgarisë Rumen Radev dhe kryeministrit të Republikës së Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev, të cilët sot realizuan bisedë telefonike, kumtoi sonte kabineti i presidentit bullgar.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle