Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Radev: Së shpejti do ta mbledh Kuvendin

Presidenti bullgar Rumen Radev deklaroi se do ta thërras Kuvendin e ri në afat sa më të shkurt kohor, kur do të njoftohen emrat e deputetëve të rinj. Ai shprehu shpresë se partitë bullgare do të tejkalojnë dallimet në emër të së ardhmes së përbashkët dhe do të ketë shumicë të qëndrueshme, njoftoi korrespodenti i MIA-s nga Sofja.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle