0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQKorrespondentë MaqedoniPolitikë SQ

Radev: Rriten pritshmëritë për një kompromis midis Bullgarisë dhe Maqedonisë së Veriut

Presidenti bullgar Rumen Radev, i cili po merr pjesë në Forumin strategjik të Bledit, deklaroi për BNT se presioni ndaj Bullgarisë në muajt e ardhshëm mbi temën e Republikës së Maqedonisë së Veriut do të vazhdojë të rritet, njofton korrespondenti i MIA-s nga Sofja.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle