Ballkan SQBallkan.portal SQ

Radev: Rezultatet e vërteta në dialogun me Bullgarinë do ta përshpejtojnë procesin e integrimit evropian për Republikën e Maqedonisë së Veriut

Bullgaria pret aktivitete efektive nga institucionet e Bashkimit Evropian për promovim të vlerave të demokracisë dhe respektimin e të drejtave të njeriut në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Këtë e deklaroi shefi i shtetit Rumen Radev  sot gjatë mbledhjes me eurokomisarin për fqinjësi dhe zgjerim Oliver Varheji, kumtoi pres shërbimi i presidentitit të Bullgarisë, lajmëroi BTA.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle