0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQ

Radev: Rezultatet e dialogut me Bullgarinë do ta përshpejtojnë integrimin evropian të Republikës së Maqedonisë

Bullgaria pret veprime efektive nga institucionet e Bashkimit Evropian për valorizim të vlerave të demokracisë dhe respektimin e të drejtave të njeriut në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Këtë e deklaroi presidenti i Bullgarisë Rumen Radev sot gjatë takimit me eurokomisarin për fqinjësi dhe zgjerim Oliver Varheji,  kumtoi pres-shërbimi i presidentit bullgar.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle