0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Radev: Nëse ka shkelje të dialogut në koalicionin në pushtet për kontestin me Maqedoninë e Veriut, kjo duhet të thuhet qartë

Sa më shumë që Qeveria bullgare i përmbahet pozicionit zyrtar bullgar të parashtruar në dokumentet e miratuara nga Kuvendet popullore dhe në takimin e fundit të Këshillit konsultativ për siguri nacionale, aq më tepër Qeveria e Kiril Petkovit e dëgjon zërin e bullgarëve në Bullgari dhe në Maqedoni të Veriut, konsideron presidenti bullgar Rumen Radev.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle