0_Web_Ballina – Sllajder SQBiznes SQ

Radev: Interkonektuesi midis Bullgarisë dhe Greqisë është simbol i potencialit rritës në rajon

Interkonektuesi midis Bullgarisë dhe Greqisë në mënyrë drastike e ndryshon hartën energjetike të Evropës dhe më në fund kemi rrjedhje reale të gazit nga Azerbajxhani, deklaroi sot presidenti bullgar Rumen Radev në fjalimin në ceremoninë e lëshimit të përdorim të interkonektuesit të gazit Greqi-Bullgari (IGB), që u mbajt në Sofje.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle