0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQKorrespondentë BotëPolitikë SQShoqëri SQ

Radev: Bullgaria është e gatshme ta rrisë eksportin e rrymës në Republikën e Maqedonisë së Veriut në përputhje me rregullat evropiane

Presidenti i Bullgarisë Rumen Radev deklaroi se Bullgaria është eksportuesi kryesor i energjisë elektrike në rajon dhe se është e gatshme ta rrisë eksportin e saj në Republikën e Maqedonisë së Veriut në përputhje me rregullat e tregu evropian-energjetik, legjislacionit bullgar, interesit të qytetarëve dhe bizneseve bullgare, njofton korrespondenti i MIA-s nga Sofja.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle