0_Web_Aktuale SQBallkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Radev: Borisovi u fsheh nga zgjedhjet presidenciale në Bullgari nën uniformën e rektorit Gerxhikov

Para pesë vitesh Bojko Borisovi është fshehur nën Cecka Caçevën, tani nën togën (uniformën) e rektorit të Universitetit të Sofjes “Shën Klimenti i Ohrit”, e ka komentuar sot presidenti bullgar, Rumen Radev nominimin e rektorit prof. Anastas Gerxhikov për kandidat presidencial dhe ende mbështetjen e pakonfirmuar të GERB-it, njofton korrespondenti i MIA-s në Sofje.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle