Lajme nga komunat SQShkup SQShoqëri SQ

Qyteti i Shkupit shënon 80 vjet nga themelimi i Aradhës së parë partizane të Shkupit

Me vendosjen e luleve para Monumentit të Aradhës së Parë Partizane të Shkupit në Karposh 3, me shfaqje nga Kori Akademik “Mirçe Acev” dhe Kori Akademik “Oro” nga Nishi dhe me shfaqje të filmit “Çlirimi i Shkupit”, me regji të Rade dhe Danilo Sherbexhija, Qyteti i Shkupit sot do të shënojë 80 vjetorin e themelimit të Aradhës së Parë Partizane të Shkupit (22 gusht 1941 - 22 gusht 2021).

Butoni Kthehu në krye
Mbylle