0_Web_Aktuale SQPolitikë SQ

Quçuk për Zaevin: Shpresoj që të vazhdoj dialogu me Qeverinë e re bullgare

Raportuesi i Përhershëm i Parlamentit Evropian për Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe bashkë-kryesuesi i partisë ALDE, Ilhan Quçuk, mbajti një numër takimesh të nivelit të lartë gjatë vizitës së tij të punës në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Fokusi i bisedimeve në mes dy vendeve ishte rivendosja e besimit dhe marrëdhënieve të mira fqinjësore me Republikën e Bullgarisë dhe procesi i integrimit evropian të vendit, sipas zyrës së eurodeputetit bullgar.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle