0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Quçuk: Besoj se qeveritë e reja në Shkup dhe Sofje do të vazhdojnë përgjatë rrugës së hapjes së mundësive për mirëkuptim më të mirë

- Bisedimet për të kaluarën janë të rëndësishme, por të rëndësishme janë edhe bisedimet për të ardhmen, potencoi raportuesi i Parlamentit Evropian për vendin, eurodeputeti Ilhan Quçuk, në panel diskutimin e sotëm në kuadër të konferencës BGMK2030 "Kontributi qytetar në ndërtimin e besimit, bashkësisë dhe aleancës", duke potencuar rëndësinë e bashkëpunimit të ndërsjellë, shprehu bindje se qeveritë e reja të Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë do të vazhdojnë në rrugën e hapjes për kapërcimin e plotë të të gjitha keqkuptimeve.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle