0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMKD-AL SQShoqëri SQ

QMK: Zjarr në Galiçicë, rrezik të përfshihet edhe zona e mbrojtur e pyllit

Zjarri i cili ka qenë aktiv në territorin shqiptar në malin Galiçicë me ndihmën e erës ka kaluar tashmë në territorin tonë te vendkalimi Kamen F9. Ekipet e Parkut nacional “Galiçica” dhe policia kufitare për momentin janë në terren, pasi ekziston mundësia e përhapjes së zjarrit dhe mund të përfshihet edhe zona e mbrojtur e pyllit në Parkun nacional “Galiçicë”, informojnë nga Qendra për Menaxhim me Kriza (QMK) duke u thirrur në informacione të QRMK Ohër.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle