0_Maqedoni.Portal SQMKD-AL SQShoqëri SQ

QMK: Angelov i inspektoi pikat kritike për vërshime në Komunën Bosllovë

Drejtori i qendrës për menaxhim me kriza (QMK), Stojançe Angelov, së bashku me kryetarin e Komunës Bosllovë, Risto Mitev, ishte në terren për inspektimin e pikave kritike për vërshimin e lumit Strumicë, si dhe kanalet lokale ku uji derdhet gjatë reshjeve të dendura dhe shirave të rrëmbyeshëm, siç janë përmbytjet e fundit të dhjetorit në këtë komunë.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle