0_Maqedoni.Portal SQ0_MIA Investigon.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQAnalizë SQBiznes SQBiznes.portal SQBiznis.Slajder SQEkonomi SQMakedonija.Slajder SQMIA Investigon SQShoqëri SQ

Qiratë e banesave “ngjallen” nga viti shkollor, nuk pritet rritje drastike e çmimeve

- Kërkesa për marrje me qira të banesave në fillim të vitit shkollor dhe akademik fillon të rritet dhe situata është më e mirë sesa një vit më parë, mirëpo nuk është sikur para fillimit të pandemisë.  Çmimet rriten, mirëpo, duke marrë parasysh fuqinë ekonomike të popullatës nuk pritet të rriten në mënyrë aq drastike, shprehen për MIA nga Grupimi për patundshmëri në Odën Ekonomike të Maqedonisë së Veriut.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle