Ballkan.portal SQBotë SQ

Qindra njerëz e kanë humbur jetën në përleshjet mes minatorëve në Çad

Rreth 100 persona e kanë humbur jetën në përleshjet e 23 dhe 24 majit mes minatorëve të pavarur të arit në veri të Çadit, tha sot ministri i Mbrojtjes Daud Jaja Brahim.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle