Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë BotëSvet.Slajder SQ

Qeveria teknike e Bullgarisë do të prezantojë raport për aktivitetet e veta

Kryeministri I Bullgarisë, Stefan Janev dhe anëtarët e Këshillit të ministrave do t’u prezantojnë mediave raport për aktivitetet e qeverisë kalimtare, kumtoi shërbimi qeveritar për shtyp. Siç lajmëroi korrespondenti I MIA-s nga Sofja, qeveria bullgare do të raportojë për punën e vet në konferencë për shtyp. Të ejnten, 16 shtator, presidenti bullgar, Rumen Radev do të lëshojë dekret për formim të qeverisë së re të përkohshme me detyrë kryesore të përgatiten zgjedhjet e parakohshme parlamentare, si dhe zgjedhjet për president të Bullgarisë, të cilat duhet të mbahen më 14 nëntor.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle