0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Qeveria solli masa të reja për parandalimin e përhapjes së Kovid-19

– Qeveria në mbledhjen e sontme të 97-të, të mbajtur përmes videolidhjes, në bazë të rekomandimit të Komisionit për Sëmundje Ngjitëse, në lidhje me mbrojtjen e popullatës nga koronavirusi solli vendim për kontrolle të përforcuara të masave ekzistuese anti Kovid, si dhe ndalesë të plotë të çdo lloj ngjarjesh dhe punë të objekteve hotelierike në ambiente të mbyllura nga 16 gushti dhe vërtetim të obligueshëm për vaksinë, të paktën me dozën e parë, gjatë hyrjes në ngjarje ose objekt me më shumë se 30 të pranishëm në ambient të hapur nga 15 gushti.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle