Evropë SQEvropë.Portal SQ

Qeveria polake e humbi shumicën parlamentare

Qeveria polake, e udhëhequr nga Partia e djathtë E drejta dhe drejtësi sot e humbi shumicën e saj parlamentare pasi partia e koalicionit Marrëveshje paralajmëroi daljen e saj për shkak të ndarjes për propozim-ligjin për mediat.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle