Evropë SQEvropë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASESvet.Slajder SQ

Qeveria norvegjeze miratoi Ekuinor ta rrisë prodhimin e gazit

Autoritetet norvegjeze lejuan që Equinor dhe partnerët e saj ta rrisin prodhimin e gazit gjatë muajve të verës për shkak të kërkesës së rritur në Evropë, kumtoi sot kompania shtetërore për naftë dhe gaz.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle