Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Qeveria kalimtare e Bullgarisë do të marrë vetëm njërën prej shtatë cisternave me gaz të dakorduara nga Petkovi

Ushtruesi i detyrës, ministër i Energjetikës së Bullgarisë, Rosen Hristov, në brifing paralajmëroi se vetëm një cisternë për gaz të lëngshëm të kompanisë ameroikane "Shinier" do të bëlejë "Bullgargazn dhe ajo do të jetë për në tetor.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle