0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQShoqëri SQ

Qeveria ka debatuar për reformat për autonomi më të madhe financiare të komunave

Qeveria në seancën e sotme tematike përkushtuar procesit të decentralizimit institucional i shqyrtoi dhe miratoi Plotësimet e Informacionit për përparimin e procesit të decentralizimit fiskal, duke i përfshirë edhe kriteret për shpërndarje të grantit nga TVSH-ja sipas simulimeve me propozim-konkluzionet.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle