0_Maqedoni.Portal SQ0_Slajder SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Qeveria e shënoi Ditën e Romëve: Strategjia për gjithëpërfshirje të romëve është themel i politikave thelbësore për avancimin e të drejtave të komunitetit

Me vendosjen e flamurit të romëve në shtizën para ndërtesës së Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, me intonimin e himnit të popullit rom dhe me pritjen solemne, sot u shënua Dita Ndërkombëtare e Romëve, 8 Prilli.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle