Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë BotëSvet.Slajder SQ

Qeveria e Kosovës refuzon të paguajë pagat e mësimdhënësve grevistë

Qeveria e Kosovës është e vendosur që të mos ua paguajë pagat e shtatorit punëtorëve në institucionet parashkollore, shkollat ​​fillore dhe të mesme të cilët, organizuar nga Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK), janë në grevë për më shumë se një muaj, njoftoi korrespondenti i MIA-s nga Prishtina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle