Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Qeveria e Kosovës: “Mini Shengeni” është nismë pa vizion për rajonin

Qeveria e Kosovës porositi se nuk e mbështet nismën për "Ballkan të Hapur", e inicuar nga kryeministrat e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë, Zoran Zaev dhe Edi Rama dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në Forumin e sotëm ekonomik rajonal në Shkup, lajmëroi korrespondenti i MIA-s nga Prishtina.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle