0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQEkonomi SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQShoqëri SQ

Qeveria do t’i marrë parasysh propozimet e opozitës, EMV-ja do të sigurojë ngrohje për shkupjanët

Qeveria do t'i shqyrtojë propozimet e opozitës për tejkalimin e krizës energjetike. Kryeministri Dimitar Kovaçevski dhe lideri i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski në takimin e djeshëm janë pajtuar që VMRO-DPMNE-ja t'ia dorëzojë kontaktet e saj për furnizimin e energjisë më të lirë ministrit të Ekonomisë Kreshnik Bekteshi, i cili duhet t'i kontaktojë subjektet e përmendura që të konfirmohet nëse ofertat e tyre i kënaqin kriteret e nevojshme.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle