Ballkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë Botë

Qeveria bullgare e miratoi pozitën për takimin BE-Ballkani Perëndimor, më 6 tetor në Bërdo afër Kranj

Këshilli ministror i Bullgarisë sot e miratoi pozitën e Sofjes për samitin BE-Ballkani Perëndimor, që duhet të mbahet më 6 tetor në Bërdo afër Kranj, në Slloveni, në të cilin do të marrin pjesë liderët e BE-së, gjashtë vendet-partnere të Ballkanit Perëndimor dhe palët tjera të cenueshme.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle