Evropë SQEvropë.Portal SQ

Qeveria britanike është e mundur të vendosë taksë mbi të ardhurat e papritura për kompanitë e gazit dhe naftës

Qeveria britanike nuk e përjashton vendosjen e taksës për të ardhurat e papritura për kompanitë e naftës dhe gazit nëse kompanitë nuk investojnë fitime në ngritjen e kapaciteteve, deklaroi sot sekretari i financave Simon Klark.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle