0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Qeveria: As nuk kemi ndërhyrë, as nuk kemi ndikuar mbi punën e Komisionit për çështje historike dhe arsimore

Qeveria kumtoi se në asnjë moment as nuk ka ndërhyrë dhe as nuk ka pasur kurrfarë ndikimi politik në punën e Komisionit të përbashkët multidisiplinar të ekspertëve për çështje historike dhe arsimore të Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë dhe "përkundrazi, gjithmonë e ka mbështetur punën e tyre, si shkencëtarë të cilët vetë, bashkërisht të dyja palët, i përcaktuan parimet e tyre të punës".

Butoni Kthehu në krye
Mbylle